Czwartek, 16 października 2014
Wyniki i statystyki
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru392
Na początku października rozstrzygnięto czwartą edycję rankingu bibliotek organizowanego przez Instytut Książki oraz redakcję dziennika „Rzeczpospolita”. Łącznie organizatorzy skierowali ankiety do 2300 gmin wiejskich i miejsko-wiejskich oraz małych miast o zaludnieniu do 15 tys. mieszkańców. Liczba nadesłanych wypełnionych ankiet przekroczyła 800. W rankingu zwyciężyła Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Barcin, która w zeszłym roku zajęła 6. miejsce i była najlepsza w województwie kujawsko-pomorskim. Na miejscu drugim znalazła się Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława Broniewskiego w Lubaczowie, która awansowała z 7. miejsca, pozostając liderem w województwie podkarpackim. A na miejscu trzecim znalazła się Miejska Biblioteka Publiczna w Polanicy Zdroju, awansując z miejsca 19. i utrzymując tytuł najlepszej biblioteki w województwie dolnośląskim. Oto jak prezentuje się statystyka powstała na bazie rankingu. Wśród bibliotek, które nadesłały ankiety, aż 74 proc. posiada filie. Niemal we wszystkich bibliotekach można skorzystać z internetu, a w ponad 70 proc. także z Wi-Fi. Ponad 60 proc. bibliotek deklaruje że ma swoją stronę internetową, jednak tylko 60 proc. bibliotek deklaruje posiadanie katalogu internetowego. 100 proc. …
Wyświetlono 25% materiału - 166 słów. Całość materiału zawiera 666 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się