Poniedziałek, 13 maja 2013
Jak było, jest i będzie
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru354
Branża wydawnicza, jak wiele innych rynków o charakterystyce medialnej, wykorzystuje w swojej działalności aktywności biznesowe działające na co dzień na innych – szerszych rynkach. Za charakterystyczny przykład mogą służyć branże takie jak poligraficzna, jak również aktywność gospodarcza w obszarze usług graficznych. Stąd zainteresowanie Biblioteki Analiz bieżącą sytuacją na rynku poligrafii dziełowej, skierowanej do wydawców książek, ale także zwrócenie uwagi na najnowsze dokonania i bieżącą sytuację właśnie rynku usług graficznych. Rynek wzrostu Pomocą może posłużyć tu raport „Rynek usług graficznych 2013: wyzwania i perspektywy” zaprezentowany przez serwis Elance przy okazji przypadającego na 27 kwietnia Światowego Dnia Grafika. Co ważne, jak twierdzą twórcy raportu, sytuacja na rynku usług graficznych charakteryzuje się nie tylko silną dynamiką zmian, ale przede wszystkim wyraźnymi tendencjami wzrostowymi. Tak jak dzieje się to we wszystkich branżach wizualnych, graficy – zarówno pracujący na własny rachunek, jak i w firmach – stoją przed wyzwaniem ciągłego wdrażania nowych technologii, sprostania rosnącej konkurencji i dostosowania się do nowych rynkowych potrzeb – dostarczenia profesjonalnej obsługi klienta i kompleksowej oferty, łączącej projektowanie graficzne z działaniami marketingowymi i PR-owymi. A wszystko dlatego, że zapotrzebowanie na usługi graficzne wciąż rośnie. Profesjonaliści specjalizujący się w grafice komputerowej, tworzeniu stron internetowych i ich elementów, infografikach czy elementach graficznych aplikacji, mogą liczyć na wiele ciekawych ofert pracy. Rosną możliwości również dla specjalistów w dziedzinie gier komputerowych i projektowania 3D. Według firmy projektowej Loud Pencil, mocno rozwija się także custom publishing, który dodatkowo migruje do formy cyfrowej. Rewolucja tabletowa i smartfonowa nie ominęła Polski, a wielu ekspertów przewiduje, że rok 2013 będzie okresem …
Wyświetlono 25% materiału - 253 słów. Całość materiału zawiera 1013 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się