Poniedziałek, 22 sierpnia 2011
Rozmowa z Mają Krämer – byłą prezes Oficyny Wydawniczej Multico
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru307
W jakiej kondycji jest teraz Multico? Rok temu na walnym zgromadzeniu zarząd oficyny wspólnie z właścicielem przyjął bardzo ambitne cele szybkiego wzrostu. W ciągu tego roku na rynku wydawniczym zmieniło się wiele. Wszystkie podmioty działające na rynku wydawniczym zmierzają się z tymi samymi problemami – wprowadzenie VAT i wszystkie konsekwencje wynikające z tego faktu, nagłe zmiany zasad działania Empiku, kłopoty z terminową windykacją należności, zmiany w drukarniach skutkujące nagłą zmianą polityki współpracy. Do tego druga fala kryzysu ogólnoświatowego. To nie wymówki, tylko obiektywne okoliczności. Wpływają one na dynamikę rozwoju rynku wydawniczego i zwiększające ryzyko. Świadomość tych faktów wymaga szybkiego, odpowiedzialnego i elastycznego reagowania. Zarząd Oficyny starał się rozwijać zgodnie z planem, choć nie ukrywam nie było to łatwe zadanie. W zeszłym roku przychody oficyny wzrosły o 24 proc. Po zamknięciu siedmiu miesięcy tego roku wiedzieliśmy, że plan na 2011 rok nie będzie zrealizowany. Ale warto odnotować, że sprzedaż Oficyny w tym czasie wzrosła w porównaniu do zeszłego roku, gdy wyniki innych wydawców spadały w tym czasie według analizy „Rzeczpospolitej” o kilkanaście procent. To nie jest łatwy czas, ale oficyna ma potencjał, żeby i w trudnym okresie dać sobie radę. Trzeba tylko wiedzieć, co jest prawdziwym i realnym do osiągnięcia …
Wyświetlono 25% materiału - 199 słów. Całość materiału zawiera 797 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się