Poniedziałek, 8 sierpnia 2016
5. Pomorski Plener Czytelniczy w Gdyni
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru440
W ubiegłym roku otwarcie Pleneru przebiegało w deszczu, jednak ani prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, ani organizatorzy imprezy nie tracili rezonu i konsekwentnie prowadzili program wydarzeń, chociaż czasem zarówno zaproszeni pisarze, jak i cała publiczność musiała zmieścić się pod jednym namiotem. Dzięki temu tworzyła się jednak prawdziwie kameralna atmosfera. Kłopoty z pogodą nie zraziły organizatorów, ani wspierające ich władze Gdyni, i z dużym rozmachem przystąpiono w tym roku do piątej edycji, obchodząc w ten sposób pierwszy jubileusz. Na tegoroczne otwarcie zapewniono do tego świetną pogodę, ale kilkadziesiąt minut potem nad Gdynią rozszalała się burza połączona z obfitą ulewą. Trafiło na prezydenta Bronisława Komorowskiego, który pojawił się w Gdyni nie tylko jako gość honorowy Pleneru, jak też równolegle trwających targów "Wiatr i Woda", ale także jako autor książki "Zwykły polski los"(Więź). Spotkanie w tych trudnych warunkach prowadził niezmordowany Jerzy Kisielewski, rekordzista w tej kategorii nie tylko podczas gdyńskiej imprezy. Bronisław Komorowski rozpoczął swoje spotkanie od znaczącego przypomnienia. Powołując się na słowa Władysława Bartoszewskiego o przyzwoitości, stwierdził, że warto być nie tylko przyzwoitym, ale inteligentnym. Wyraził przy tym zadowolenie, że zainaugurowana przez niego akacja Narodowego Czytania jest kontynuowana przez prezydenta Andrzeja Dudę. Uroczystego otwarcia Pleneru w dokonała w tym roku Joanna Zielińska, przewodnicząca Rady Miasta Gdyni, w asyście Rafała Skąpskiego, prezesa zarządu …
Wyświetlono 25% materiału - 209 słów. Całość materiału zawiera 838 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się