Poniedziałek, 11 lipca 2011
Spadek obrotów, akwizycje i wyprzedaże
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru304
 Po pierwsze, czy Empik wywiązuje się obecnie z zobowiązań płatniczych wobec wydawców? Jedni odpowiadają „Oczywiście, że nie płaci” inni „No nie płaci, ale…”. Jako powód wiosennego wstrzymania płatności przez sieć, wskazywano domniemane plany objęcia lub objęcia przez EM&F udziałów w niemieckiej sieci księgarskiej Thalia. Pogłoski te podgrzewały informacje o podjęciu przez Eyala Lahava, byłego prezesa Empiku, pracy w strukturach niemieckiego potentata rynku detalicznego. Dla niektórych wydawców sytuacja była jasna: Empik nie płaci, bo jego właścicielowi potrzebne są środki finansowe na sfinansowanie tej zagranicznej transakcji. W połowie czerwca zapytaliśmy o tę sprawę obecnego szefa sieci Marka Minkiewicza: – Pierwszy raz słyszę taką plotkę, a plotek nie komentuję – stwierdził od razu dodając: – Nie jest prawdą, że Empik blokuje płatności – regulujemy należności wobec dostawców. Staramy się uzyskać dobry bilans między zapasem, rotacją, kosztami zwrotów, wolumenem pierwszych zamówień. Inne oficyny natomiast, i tu wracamy do przerwanego „ale…”, późną wiosną cieszyły się z wysokiej rotacji swoich tytułów w salonach sieci, wspominając co prawda o znacznych zwrotach, ale jednocześnie deklarując, że prowadzą rozmowy na temat zwiększenia liczby własnych tytułów w bieżącej ofercie sieci. Czyli nihili novi – jedni na Empik tylko narzekają, inni „jakoś” się z nim dogadują… Idźmy więc dalej… Jeszcze w maju wielu wydawców zgłaszało, że sieć …
Wyświetlono 25% materiału - 206 słów. Całość materiału zawiera 826 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się