Poniedziałek, 27 maja 2013
Poznańskie spotkanie drukarzy
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru355
Międzynarodowe Targi Maszyn, Materiałów i Usług Poligraficznych Poligrafia, jakie odbyły się w ubiegłym tygodniu w Poznaniu, dalej są największym wydarzeniem wystawienniczym dla przemysłu poligraficznego w tej części Europy, jak z zadowoleniem podkreślają ich organizatorzy czyli spółka Międzynarodowe Targi Poznańskie. W tegorocznej edycji Poligrafii, która odbywa się w cyklu dwuletnim, wzięło udział, łącznie z wydarzeniami towarzyszącymi, blisko 300 wystawców, w tym główni liderzy rynku jak Agfa Graphics, Atrium Centrum Ploterowe, Boettcher, Canon Polska, Cewe Color, Derya, Duplo, Epson Europe, Ferag Polska, Follak i Graficus, FujiFilm Europe, Henkel Polska, Infosystems, Introzap, Kodak Polska, Konica Minolta, Michael Huber Polska czy Winkowski Engineering. Podobnie jak przed dwoma laty, w tym roku obecność dziełowego druku offsetowego była nieznaczna, co jest potwierdzeniem, że w tej dziedzinie brak jest nowych rozwiązań, a drukarnie dziełowe nie liczą w Poznaniu na klientów, bo wydawcy książek na Poligrafię nie przyjeżdżają. Wyjątkiem był ks. Leszek Skorupa, dyrektor kieleckiego wydawnictwa Jedność, ale pojawił się tam raczej w sprawach drukarni, która jest własnością Jedności. Zresztą drukarzy nie brakowało, lecz – poza PWPW i Częstochowskimi Zakładami Graficznymi – nie mieli własnych stoisk. Byli więc jako targowi goście szefowie Pozkalu z Inowrocławia, Drukarni Skleniarz z Krakowa czy olsztyńskiego Ozgrafu, jak też przedstawiciel międzynarodowej grupy CPI. A ponadto szefowie drukarni: Opolgraf, Interak z Czarnkowowa, Grafmaj z Poznania i Drukarni RM z Łodzi oraz warszawskiego Akcydensu. Uczestniczyli głównie w dwóch najważniejszych wydarzeniach pierwszego dnia targów: w jubileuszowej, bo 25. Konferencji Policon zorganizowanej przez redakcję miesięcznika „Poligrafika”, Korporację Poligrafów Poznańskich i Międzynarodowe Targi Poznańskie, która zatytułowana była „Nowe technologie, nowe możliwości, nisze rynkowe” oraz w wieczornym …
Wyświetlono 25% materiału - 258 słów. Całość materiału zawiera 1033 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się