Poniedziałek, 4 kwietnia 2011
Poznańskie Spotkania Targowe 2011
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru297
 Rocznica urodzin, święto książki, jubileusz spotkań targowych – te trzy nazwy znalazły swoje miejsce na X Poznańskich Spotkaniach Targowych – Książka dla Dzieci i Młodzieży, które w tym roku odbyły się w pierwszych dniach marca, oczywiście w Poznaniu, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Już przy wejściu witał wszystkich sympatyczny, uśmiechnięty Gapiszon, główny bohater komiksu mistrza Bohdana Butenki, który zapraszał do obejrzenia jubileuszowej wystawy autora. Wzruszenie i łzy w oku pojawiały się na twarzach gości, którzy w ciągu trzech dni spotkań, tłumnie uhonorowali mistrza swoją obecnością. Mistrz z łagodnym uśmiechem przyjmował gratulacje i rozdawał autografy. W dorobku, na swoim koncie znany autor i ilustrator ma ok. 220 książek, które zilustrował, lub napisał. Kilka starszych i nowszych tytułów można było kupić na stoiskach wydawnictw w czasie spotkań targowych, ale rozchodziły się jak przysłowiowe „gorące bułeczki”. Podczas tegorocznej edycji imprezy swoją ofertę zaprezentowało kilkudziesięciu wydawców książek dla dzieci i młodzieży. W grupie tej znalazły się między innymi wydawnictwa: Bajka, Media Rodzina, Zakamarki, Literatura, Bis, Posnania, Mila, Wydawnictwo Olesiejuk, Muchomor, Ezop, Jedność, Publicat. Na Targi zawitały również dwie księgarnie: „Bajka” i „Księgarnia Poznańska” oraz portal internetowy „Czas Dzieci”, które od lat uczestniczą w tym książkowym święcie. W gronie wystawców nie zabrakło gości zagranicznych, ponieważ publikacje skierowane do młodego czytelnika prezentowane były także na stoiskach miast partnerskich Poznania: Brna (Czechy), Charkowa (Ukraina), Györ (Węgry), Hannoveru (Niemcy), Pozuelo de Alarcon (Hiszpania) i Rennes (Francja). Jak to zwykle bywa wiele książkowych tytułów właśnie na targach miało swoją rynkową premierę, jak na przykład …
Wyświetlono 25% materiału - 245 słów. Całość materiału zawiera 981 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się