Wtorek, 2 listopada 2021
MACIEJ WOLIŃSKI (1957-2021)
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 556 (19/2021)
18 października w  Warszawie zmarł Maciej Woliński, właściciel firmy Lexicon, zasłużony księgarz, wspaniały znawca publikacji naukowych. W 1990 roku założył firmę Lexicon Maciej Woliński, która współpracuje z bibliotekami narodowymi i uniwersyteckimi na całym świecie, dostarczając im książki i  czasopisma naukowe z Polski. Wśród partnerów Lexiconu są takie instytucje jak: Library of Congres, The British Library, Hoover Institution, Yad Vashem, Library Stanford University, Harvard University Library, Oxford University Library, a także biblioteki w Japonii, Chinach, Szwajcarii, Niemczech czy w  Czechach. Firma uczestniczy w kongresach slawistów i bibliotekarzy w USA, Wielkiej Brytanii i Niemczech, organizuje wystawy polskiej książki naukowej. Wydaje też katalogi informujące o polskich książkach, w formie elektronicznej i  drukowanej. Dzięki zaangażowaniu Macieja Wolińskiego jego firma jest członkiem Fundacji Powszechnego Czytania oraz Polskiej Izby Książki. We wrześniu 2016 roku Maciej Woliński wziął udział w otwarciu wystawy „Zaścianek i dwór” w Archiwum Państwowym w Siedlcach, na której prezentowano archiwalia odnoszące się do członków ziemiańskiej rodziny Wolińskich – w świetle rodowych fotografii i dokumentów. W 2019 roku Maciej Woliński jako pra, pra, prawnuk i sukcesor rodziny Gersonów wsparł wydanie dwujęzycznej (polskiej i angielskiej) edycji przypominającej Wojciecha Gersona (1831-1901), jednego z najwybitniejszych polskich malarzy, jego twórczość, a przede wszystkim związki z Warszawą. W lipcu tego roku Maciej Woliński uczestniczył w otwarciu jubileuszowej wystawy prac Wojciecha Gersona w Willi Oksza w …
Wyświetlono 25% materiału - 216 słów. Całość materiału zawiera 867 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się