Czwartek, 15 października 2020
CZYLI CO IRYTUJE CZYTELNIKÓW
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 532 (19/2020)
Wyobraźmy sobie, że wydawca ma tekst o objętości około ośmiu arkuszy i chce go wydać. Tekst jest dobry, zredagowany, idealnie pasuje do portfolio, ma się ukazać jeszcze w tym roku. I co? Mogę się założyć, że każdy wydawca już w  tym momencie widzi oczami wyobraźni określony format i półkę, na której postawi przyszłe wydanie. Jeden wyda tekst w wąskim formacie, w twardej oprawie, inny wybierze standardowe A5, może ze skrzydełkami, jeszcze inny ułoży tekst jak w szkolnej ćwiczeniówce… Tych możliwości jest znacznie więcej, a wybór będzie wynikał głównie z rodzaju tekstu i zwyczajowo używanych w wydawnictwie formatów. Wpływ na decyzję będzie mieć też rachunek kosztów, zakładana cena i oczekiwany efekt finalny, o czym za chwilę. Na tym etapie trzeba podjąć jeszcze wiele innych decyzji. Czy książka ma się ukazać w serii/cyklu wydawniczym, czy jako samodzielne wydanie? Czy jej środek ma być złożony według standardowego dla wydawnictwa wnętrza, czy potrzebny jest nowy projekt? Co z okładką? Czy książka otrzyma w druku uszlachetnienie w postaci obwoluty, a może będzie wydana w  twardej oprawie, czy też decydujemy się na skromną albo wręcz najtańszą wersję poligraficzną? Znów walczą tu o lepsze kalkulacja tytułu (koszty vs prognozowane przychody) z oceną sytuacji przez marketing (jak się sprzedają/wyglądają książki na tej półce? jaki przedział …
Wyświetlono 25% materiału - 193 słów. Całość materiału zawiera 772 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się