Wtorek, 17 stycznia 2023
PONAD 450 TYS. NUMERÓW ISBN W BAZIE
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 585 (1/2023)
W 2023 roku życzymy Państwu spokoju ducha oraz samych trafnych decyzji podejmowanych w oparciu o intuicję bądź na podstawie sprawdzonych informacji, ewentualnie na podstawie intuicji wspomaganej wiedzą, wszystko w zależności od własnych zapatrywań na rzeczywistość. Przy okazji spieszymy z wiadomością, że panel BookScan Polska w grudniu 2022 roku został poszerzony o nowych detalistów: Auchan, Biedronka, Carrefour, E.Leclerc, Rossmann, Ruch oraz – last but not least – detaliczne ramię Grupy Wydawniczej Znak (znak.com.pl, chodnikliteracki.pl oraz matras.pl). Gwoli przypomnienia, w listopadzie 2022 roku dołączyły do nas: Allegro.pl, Bookdepository.com, Gandalf.com.pl oraz Grupa Lagardere (sieci Relay oraz InMedio), a panel startowy uruchomili w połowie 2019 roku ojcowie założyciele: BookBook, Bookszpan, Glosel (TaniaKsiazka.pl, Bee.pl oraz Czarymary.pl) Książnica Polska i Świat Książki (sklepy stacjonarne oraz Swiatksiazki.pl) Spodziewamy się, że w 2023 roku w panelu odnotujemy sprzedaż 46-48-50 mln egzemplarzy nowych drukowanych książek oznaczonych indywidualnym ISBN (nie bierzemy do pomiaru książek z tzw. grup cenowych, gdzie pod jednym ISBN kryje się sprzedaż wielu tytułów w jednej cenie). Szacujemy, że w ujęciu egzemplarzowym w 2023 roku będziemy pokrywać panelem około 50 proc. rynku nabywcy indywidualnego. Oznacza to, że całość, którą w świecie idealnym moglibyśmy objąć panelem, szacujemy na 90-100 mln egz. książek drukowanych. Jak widać, nie współpracują z nami takie podmioty jak Bonito, Edugaleria, Empik, Tami, Tantis, Poczta Polska. Nie ma też księgarń indywidualnych i całego grona mniejszych sklepów online. Naszym zdaniem szklanka jest w połowie pełna. Dodatkowo należy pamiętać, że panel BookScan nie mierzy sprzedaży do bibliotek ani bezpośredniej sprzedaży wydawców, w …
Wyświetlono 25% materiału - 245 słów. Całość materiału zawiera 983 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się